Limonlu suyun 5 faydası

Limonlu Su İçmenin Zayıflamaya Faydaları

İçtiğimiz limonlu suyun ne kadar faydalı olduğunu muhtemelen çok kişi bilmiyor.  Limon suyu hem sağlık hem de güzellik bakımından birçok faydaları vardır.

Limonlu suyun faydaları

Kilo atmanıza yardımcı olur: Günde bir kez limonu sıkıp suyunu içmek en az 100 kalori yakıyor. Üstelik onun içerdiği bileşikler sizi gün boyunca daha tok barındıracak. Bu ise uzun vadeli kilo vermenizi sağlayacak.

Limonlu su vücudu güçlendirir: Özellikle mevsim değişikliği insanlarda mikropların, hastalıkların artmasına neden oluşturuyor. Limonlu su kullanarak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Cildinizi temizler: Su sağlıklı yüz cildinin oluşmasında büyük rol oynuyor. Aynı zamanda limonlu su da cilt lekelerini azaltmaya yardımcı olur.

Saçlarınızı uzatır ve canlandırır: Yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için en iyi yöntem sıcak limonlu su içmektir. Saç kökündeki sinir uçlarını harekete geçirir. Aynı zamanda saçların gelişimini de hızlandırır.

Bağırsakların çalışma verimini artırır: Aç karnına her sabah bir bardak sıcak veya ılık limonlu su içmek bağırsakların doğru çalışmasını sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*